Hei isä, tule vetäjäksi MLL Kuopion yhdistyksen isä&lapsikerhoon ensi vuonna Matkuksen Mielitilaan!

19.10.2021

MLL Kuopion yhdistys etsii isejä, jotka voisivat pitää isä&lapsi-kerhoa esim. kerran tai kaksi kertaa kuussa Matkuksen Mielitilassa. Isä&lapsi-kerhossa isät ja lapset voivat puuhailla kaikkea mukavaa, kuten pelata, askarrella, leikkiä, liikkua ja tehdä myös retkiä. Vetäjät perehdytetään, he saavat kerhon pitämiseen tukea ja resursseja MLL Kuopion yhdistyksen hallitukselta sekä pääsevät omalla panoksellaan edistämään kuopiolaisten isien ja lasten hyvinvointia. 

Isä&lapsi-kerhon olisi tarkoitus alkaa tammikuussa 2022. Ilmoitathan pian, mikäli voisit alkaa vetämään isä&lapsi-kerhoa. Kerhoon voi tulla kaikenikäisten lasten kanssa. Myös ukit ovat tervetulleita lastenlastensa kanssa! Isä&lapsi-kerhon aikatauluja suunnitellaan 18.11.2021, jota ennen pääset vaikuttamaan aikatauluihin. Isä&lapsi-kerho voi kokoontua arkena aamupäivällä, päivällä tai illalla. 

Tule mukaan kivaan vapaaehtoistoimintaan!